Alaettin SERDAR

Kendirli Belediye Başkanı

Yeni İnternet Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKANIMIZ ALAETTİN SERDAR 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

Buradasınız: Haberler - Başkanımız Alaettin Serdar 2017-2018 Eğitim-öğretim Yılının Başlaması Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

500 görüntülenme - Tarih: 17.09.2017    YAZDIR

Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Yöneticiler ve Değerli Velilerimiz.

 

Uzun bir tatil döneminin ardından 18 Eylül 2017 Pazartesi günü 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Aile ortamımızdan sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır.

 

Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan birer eğitim yuvasıdır.

 

Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir.

 

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi yüksek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekânlardır. Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorunda olduğumuzdan, beldemizde eğitim-öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için önemli yatırımları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olsun diyorum.”